To empatia czy uzależnienie?

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 09-05-2017

empatiaPrawdopodobnie większość z nas wychowywana jest na ludzi empatycznych i współczujących. Przyjmujemy to bez zastanowienia – współczucie to podstawa wielu religii i „szkół” duchowego rozwoju. Na potęgę trąbią też psycholodzy – że jesteśmy za mało empatyczni, że bez empatii nie ma relacji…

Moją uwagę zwróciło ostatnio ciekawe przemyślenie… Jak wiesz (być może) jestem terapeutą i coachem. Dzięki temu mam wyjątkowy wgląd w genezę wielu problemów i niepowodzeń ludzi. Podczas rozmów z klientami zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż większość z nas kojarzy empatię i współczucie tylko z emocjami i doświadczeniami negatywnymi.

Coś mi zaczęło w głowie świtać, że jesteśmy robieni w balona…

Read the rest of this entry »

Dla tych, co odkładają siłownię na później. :)

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 18-04-2017

Dla tych, co zabijają indywidualność. :)

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 08-01-2017

Nagranie Relaksacyjne „Dobranoc” – dla relaksu, na bezsenność i stres :)

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 23-11-2016

Tajemnice mowy ciała, kolosalnie ułatwiające życie wśród ludzi

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 21-11-2016

handshejkByć może słyszałeś, że ustawienie nóg w kierunku rozmówcy oznacza, że angażujemy się w relację z nim. Być może spotkałeś się z twierdzeniem, że krzyżowanie rąk na klatce piersiowej, to postawa zamknięta.

A czy wiesz, że to tylko uogólnienia, które są często fałszywe i wprowadzają w błąd handlowców i tych, chcących mieć lepsze relacje z przyjaciółmi i bliskimi?

Czy nie byłoby miło poznać metodę indywidualnej interpretacji gestów i postaw, wolną od przekłamań przekazywanych w „katalogach” mowy ciała?

Katalogi takie są jak senniki, mówiące, że jeśli śni Ci się pociąg, to czeka Cię zmiana. To wszystko pięknie wygląda i sprawia wrażenie prawdy, ale jak się temu głębiej przyjrzeć, to nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością.

Już w najbliżższy czwartek pokażę Ci inną drogę. Narzędzie do odkrywania prawdziwych sekretów mowy ciała. Uświadomisz sobie, że nawet drobne napięcie kilku mięśni może sygnalizować przeciwstawne emocje, że gesty niemal identyczne, mogą znaczyć coś zupełnie innego.

Nauczysz się w jaki sposób czytać z zachowania ludzi – ich intencje, emocje, poglądy, oceny. Oczywiście nie wszystko na raz, bowiem nauka tego języka trwa i wymaga sukcesywnego wysiłku. Ale daje niewyobrażalnie dużo, ponieważ wiedząc, co ktoś naprawdę mówi, możesz przewidzieć jego zachowanie i dopasować się w taki sposób, by osiągnąć zamierzony efekt. Zbudować bliską i harmonijną relację z klientem, znajomym, rodzicem, czy…

No właśnie… Co i z kim osiągniesz, gdy nauczysz się czytać z ludzi jak z otwartej książki?

 


Spotkanie: otwarte
Termin: 24.11.2016 r., czwartek, godz. 18:30 – 21:30
Miejsce: Galeria RIO, ul. Piękna 66A, Warszawa
Honorarium: 50 zł (10 zł zniżki, jeśli zapiszesz się min. dobę przed rozpoczęciem spotkania)


Zapisz się na spotkanie Klubu:

Imię: *
Email: *

Dlaczego Kocham To, Co Robię? #3 Napady paniki

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 21-11-2016

Dekodyka – Odzyskaj motywację i radość z działania! (17.11.2016 r.)

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 15-11-2016

smiley-152913_960_720Znam wiele technik motywacyjnych,
które działają tylko na chwilę.

Przełamywałem deski i chodziłem po ścieżkach żaru. Wymachiwałem rękoma w geście zwycięstwa wykrzykując, że mogę wszystko. Tworzyłem w głowie obrazy przyszłości, w której realizowałem wielkie cele i plany. Czytałem biografie ludzi sukcesu.

I… dupa blada, że tak to ujmę! 🙂

Im bardziej nadmuchiwałem swój balonik motywacji, tym szybciej uciekało z niego powietrze. Tym więcej stresu kosztowało mnie tak na prawdę działanie. Nadal odkładałem realizację obowiązków na później. Techniki NLP czy autohipnozy działały tylko na chwilę…

Read the rest of this entry »

Dlaczego Kocham To, Co Robię? #2 Mistrz sztuk walki

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 15-11-2016

Warszawski Klub Rozwoju Osobistego powraca!

Filed Under (Bez kategorii) by admin on 24-10-2016

Wszyscy na Ciebie patrzą… przygotowywałeś swoje wystąpienie przez wiele dni…
Na sali jest 40 osób.
Masz wyjść i coś powiedzieć, ale… co jeśli Cię wyśmieją?!

Czekasz na ważną rozmowę kwalifikacyjną
Rekruterzy już pewnie ostrzą zęby. Wydaje się, że jesteś idealnym kandydatem do tej pracy.
Dlaczego więc masz taką gonitwę myśli w głowie, ciało się poci a ręce trzęsą?

Jesteś na imprezie, jest super muzyka. I widzisz – ją. Jest piękna, marzysz o takiej kobiecie!
Z każdym krokiem jest jednak coraz trudniej, ciało zamienia się w ołów.
„Przecież ona jest z wyższej półki, na pewno się mną nie zainteresuje!”.

Lęk przed oceną, krytyką, wyśmianiem czy odrzuceniem jest jednym z najpotężniejszych lęków znanych ludzkości – dla wielu osób potężniejszym niż lęk przed śmiercią.

Czy chcesz się od niego uwolnić?

Na spotkaniu poznasz (czy raczej zaczniesz poznawać) wyjątkową, rodzącą się właśnie w Polsce metodę rozwoju osobistego i duchowego – dekodykę. Choć ma ona dopiero kilka lat, to robi wrażenie na ludziach zajmujących się rozwojem i zmianą osobistą całe życie.

Sam, choć jestem neurolingwistą i hipnotyzerem z kilkunastoletnim stażem, niemal zupełnie odłożyłem stare narzędzia i zarówno w terapii, coachingu i szkoleniach używam teraz głównie dekodyki.

Dekodyka to metoda oduczania się negatywnych wzorców i powracania do zdrowia i wewnętrznej harmonii. Odzyskiwania tego, co zabrało nam społeczeństwo w procesie feudalnej socjalizacji.

Zapraszam serdecznie – im nas więcej, tym weselej!

Spotkanie: otwarte
Termin: 27.10.2016 r., czwartek, godz. 18:30 – 21:30
Miejsce: Galeria RIO, ul. Piękna 66A, Warszawa
Honorarium: 50 zł (10 zł zniżki, jeśli zapiszesz się min. dobę przed rozpoczęciem spotkania)

Imię: *
Email: *

Błędofobia – Tobie też to zrobili??

Filed Under (Bez kategorii) by Michał Jankowiak on 04-08-2015

blad Jednym z (wielu) tragicznych w skutkach skrzywień naszej edukacji, jest uczenie młodych ludzi, że popełnianie błędów jest złe i karanie za nie. Teoretycznie ma to sens – wydaje się, że dzięki temu jako dorośli będą popełniać mniej błędów… Ale na teorii się kończy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mamy w głowie niejako dwa mózgi (zaznaczam, że chodzi o podział funkcjonalny, nie strukturalny). Jeden racjonalny (odpowiedzialny za analizę, wyciąganie wniosków, logikę), drugi emocjonalny (zajmujący się subiektywnymi przeżyciami). Co ciekawe „mózgi” te działają nieraz zupełnie oddzielnie, czasem nawet przeciwnie do siebie.

Read the rest of this entry »