Pewność Siebie a odwaga

Filed Under (Dekodyka, Emocje, Pewność siebie) by admin on 09-01-2017

Dlaczego Kocham To, Co Robię? #4 Anemia

Filed Under (Emocje, FILMY) by admin on 22-11-2016

Dlaczego Kocham To, Co Robię? #1 Samoakceptacja

Filed Under (Emocje, FILMY) by admin on 14-11-2016

Autentyczność

Filed Under (Dekodyka, Emocje, FILMY) by Michał Jankowiak on 27-08-2015

Kilka słów o mojej ostatniej transformacji… odkryciu nowej przestrzeni… Autentyczności, prawdziwości, wartości własnej natury… 🙂 To wstęp do kolejnych nagrań, z których każde następne będzie ciekawsze. 🙂

Dziękuję za nowych klientów na terapię

Filed Under (Emocje) by Michał Jankowiak on 26-08-2015

mamadzChoć nie prowadzę terapii, tylko coaching, to często pracuję z osobami skarżącymi się na depresję, nerwicę, fobie i wiele innych. Czasem zastanawiam się skąd biorą się te wszystkie problemy u tak fajnych ludzi. Gdy obserwuję niektórych rodziców – nie muszę szukać dalej. Już wiem. To często rodzice dają dzieciom problemy.

Read the rest of this entry »

Jak przestać odkładać na później i zrobić to teraz?

Filed Under (Emocje, FILMY, Pewność siebie) by Michał Jankowiak on 26-08-2015

Spokojnie. Nie tylko Ty masz czasem kłopot z odkładaniem na później. To nie choroba, tylko sposób w jaki używasz swojego mózgu. Chcesz robić to inaczej i mieć lżej w życiu? Zapraszam do obejrzenia i komentowania efektów. 🙂

Dekodyka – kilka słów od ucznia i praktyka :)

Filed Under (Emocje, FILMY, Pewność siebie, Zdrowie) by Michał Jankowiak on 21-08-2015

Sztuka odpoczywania

Filed Under (Emocje, Zdrowie) by Michał Jankowiak on 06-08-2015

koteqWydawałoby się, że wypoczywanie nie jest czymś trudnym… wystarczy rozluźnić się, usiąść lub położyć się wygodnie i o niczym nie myśleć. A jednak zauważyłem, że coraz więcej osób ma z tym rzeczywisty problem.

Gdy pracuję z osobami na granicy wypalenia zawodowego, pytam nieraz w jaki sposób wypoczywają. Wiele z nich nie wie, co powiedzieć. Niektórzy z entuzjazmem zaczynają wyliczać: „Raz czy dwa razy w roku jeżdżę z rodziną na wakacje i… yyy…” – zacinają się… Uświadamiają sobie, że zapominają odpoczywać na co dzień!

Często w tym momencie zaczynają się tłumaczyć: „Przecież nie mogę być leniem! Muszę natychmiast po robocie wrócić do domu i zająć się rodziną! Potem coś zjeść, i w zasadzie już muszę przygotowywać się do snu!”.

Potem dziwią się, że w wieku trzydziestu kilku lat doświadczają zawałów, cierpią na nerwicę, bezsenność, a gdy wracają do domu z pracy zaczynają od kłótni z najbliższymi…

Read the rest of this entry »

Strach ma wielkie oczy… ale jest ślepy.

Filed Under (Emocje, Pewność siebie) by Michał Jankowiak on 23-05-2013

Tagged Under : , , , ,

Wszyscy znamy pierwszą część powyższego powiedzenia. Tłumaczy ono, że w pewnych sytuacjach, pod wpływem strachu wyolbrzymiamy problem lub niebezpieczeństwo, z którym się stykamy. Wielkie oczy w powiedzeniu sugerują właśnie widzenie czegoś, jako większe, niż w rzeczywistości.

W codziennym życiu możemy znaleźć mnóstwo sytuacji, gdy przez strach przestajemy być sobą, tracimy pozytywne emocje i motywację do działania. Zastanów się, ile razy w swoim życiu przez strach:

– nie rozmawiałeś z szefem o podwyżce mimo, iż chciałeś ją uzyskać?
– odkładałeś rzucenie palenia lub przejście na dietę („bo co, jeśli się nie uda?”)?
– nie zagadałeś do dziewczyny, która Ci się spodobała?
– odkładałeś na później obowiązki, które Cię przytłaczały?
– zrezygnowałeś z założenia firmy czy studiowania na dobrej uczelni?
– panikowałeś, przed prostym wystąpieniem publicznym, np. prezentacją przed zarządem?
Read the rest of this entry »

Jak stać się silniejszym od swoich problemów

Filed Under (Emocje) by admin on 30-03-2012

Myślę, że temat jest ciekawy dla każdego. Problemy zdają się czasem brać nad nami górę. Odkładamy na później ich rozwiązanie, staramy się o nich zapomnieć, wykonując codzienne czynności, jak mycie naczyń, gotowanie, czy sprzątanie.

A jednak ucieczka nigdy nie załatwi sprawy i mimo, że czasem stanięcie twarzą w twarz z problemem wydaje się nam równoznaczne z końcem Świata, prędzej czy później będziemy musieli to zrobić. Lepiej oczywiście, gdy zrobimy to prędzej, a nasz problem nie urośnie do rozmiarów Kilimandżaro. Read the rest of this entry »