DEKODYKA

co to takiego?

Dekodyka powstała na bazie wiedzy o tym, jak podświadomy umysł koduje nasze życiowe doświadczenia oraz dysponuje życiową energią. To metoda „odkodowywania” negatywnych doświadczeń, wzorców i urazów, dla odzyskania naturalnego, pełnego życia siebie. 

Dekodyka przypomina coaching i terapię. To samopoznanie i metoda pozwalająca decydować – jaki chcę być i czego doświadczać w życiu. To sposób na wpływanie na to, co do tej pory wymykało się Twojej świadomej kontroli i racjonalnemu umysłowi.

Dekodyka to najprościej mówiąc sposób na wolność i decydowanie o sobie.

Dekodyka pozwala się stopniowo uwalniać od kodów (emocji, ról społecznych, poglądów), które „instalowali” w Tobie inni ludzie, a które są niezgodne z Tobą i Twoim planem na życie. 

Mówiąc obrazowo – osoba traktowana z miłością i szacunkiem od swoich narodzin, będzie miała mało takich kodów. Ale jeśli przyszedłeś na świat w tak zwanej zwyczajnej rodzinie, to prawdopodobnie masz z czego „czyścić” podświadomość. Wielu rodziców na przykład ma plan dla swoich dzieci i nie liczy się z tym, czego one chcą, w myśl poglądu „dzieci i ryby głosu nie mają” albo „ja wiem lepiej, dzieci są głupie”. 

Rodzice są osobami, z którymi najczęściej pracujemy w Dekodyce. To oni uczą nas programów rodowych (np. „słuchaj i szanuj starszych”, „nic dla siebie, wszystko dla innych”, „tylko ciężką pracą do czegoś dojdziesz”, „życie to cierpienie, szczęście jest po śmierci” itp.). To z reguły także oni jako pierwsi niszczą naszą indywidualność, karcąc nas za zachowania niezgodne z systemem społecznym. Przekazują nam także nieświadomie swoje kompleksy, urazy emocjonalne i ograniczenia życiowe związane z pochodzeniem, mentalnością, wykształceniem czy inteligencją.

Dekodyka uczy nas, że każdy człowiek „rozdaje” innym swoje podświadome programy. Dlatego tak ważne jest ich uwolnienie – żeby następne pokolenia nie musiały żyć z emocjonalnym i mentalnym bagażem swoich przodków. Uwalniamy od kodów nie tylko siebie, ale cały nasz ród w przyszłości – dzieci, wnuków itd.

Zanim poznałem Dekodykę, przez ponad dekadę uczyłem się i pracowałem z ludźmi takimi metodami, jak hipnoterapia, neurolingwistyczne programowanie (NLP), Core Transformation, Integral Eye Movement Therapy czy Time Line Therapy. 

Dekodyka kładzie je wszystkie na łopatki. Pokazała mi, że te metody były jak budowanie domu na krzywych fundamentach. Dekodyka to praca właśnie na fundamentach naszej osobowości.

Jeśli chcesz poznać Dekodykę w praktyce, to w serwisie YouTube umieszczam sporo materiałów na jej temat – zachęcam do subskrybowania mojego kanału:

https://www.youtube.com/c/MichałJankowiak

Jeśli chcesz, zapraszam Cię też do wykonania pierwszych ćwiczeń korzystając z Dekodyki. Wielu ludzi dokonało już dzięki nim ogromnych zmian w swoim życiu!

Na początku 2018 roku, po blisko 4 latach poznawania Dekodyki i pracy indywidualnej tą metodą, postanowiłem zorganizować pierwsze spotkanie klubu rozwoju osobistego, by pokazać Dekodykę szerszemu gronu ludzi. Klub ten nazywamy dziś Klubem Współtwórców Życiowej Zmiany – kliknij na link, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Zapraszam Cię także na wspólne przeżycie Warsztatów Dekodyki, a jeśli masz bardziej intymny lub trudny temat – na pracę Indywidualną.

Dekodyki uczę się od autorki metody – Danieli Czarskiej. Jeśli chcesz poznać Danielę i jej twórczość, odwiedź jej stronę: www.dekodyka.pl.