Klub Współtwórców Życiowej Zmiany

3.05.2018 r. (czwartek) godz. 20:00 – 22:30 
Błędofobia – uwalniamy się od lęku przed porażką
i popełnieniem błędu.
Wideokonferencja

Jednym z tragicznych w skutkach skrzywień
naszej edukacji
, jest uczenie młodych ludzi,
że popełnianie błędów jest złe i karanie za nie.

Praktycznie od każdego człowieka, który osiągnął życiowy sukces, słyszałem podobne słowa:

Porażki i błędy nie istnieją. To bzdura przekazywana przez nauczycieli
i rodziców. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz zaakceptować, że cała droga do niego wiedzie przez błędy i ich nieustanne korygowanie.

Musisz być gotowy na to, że 99% drogi do sukcesu to nauka na błędach. Sukces osiągasz na sam koniec, po przejściu odpowiedniej drogi. Jeśli będziesz się bał błędów i traktował je jako porażki, nigdy nie osiągniesz sukcesu”.

Długo tego nie rozumiałem. Przecież poradniki nt. rozwoju osobistego mówiły „Myśl pozytywnie!”, „Wizualizuj swój sukces!”, „Uda ci się! Tylko uwierz w siebie!”. Ale wiesz co? Poradników tego typu są tysiące, a jednak mają minimalny wpływ na ludzi i rzadko kto dzięki nim spełnia się w życiu.

Ludzie sukcesu których poznałem myśleli inaczej. „Oczekuj najlepszego, bądź gotowy na najgorsze”. To była często ich maksyma. Oni nie bali się błędów, często je wręcz uwielbiali!

Pamiętam rozmowę z Adamem, przedsiębiorcą handlującym nieruchomościami na całym świecie. W 1991 roku został okradziony z całego majątku – ponad 20 mln. $ (tak, pokazał mi na to dokumenty).

Złapałem się za głowę, a on się zaśmiał. Zamiast siedzieć i płakać zaczął odbudowywać swoją działalność. Zajęło mu to 5 lat i najważniejsze dla niego były nie pieniądze, a zabawa i nauka.

Czegoś takiego nie osiągnie ktoś, kto boi się porażek i błędów, ponieważ taki strach paraliżuje przed działaniem.

Swoją drogą zrób proste doświadczenie. Wyobraź sobie kilkuletnie dziecko, które boi się porażki czy błędu. Czy byłoby w stanie się rozwijać? Eksperymentować? Uczyć się? Według mnie byłoby zablokowane.

Ten strach jest dla nas nienaturalny. To nie my go wymyślamy. Uczą go nas inni, przekazując nam własne ograniczenia. Interesuje Cię życie w klatce ograniczeń innych ludzi?

Jeśli nie – zapraszam Cię na arcyciekawe spotkanie naszego Klubu Rozwoju. Będziemy odzyskiwać naturalną swobodę działania, ciekawość, kreatywność i wiarę w siebie. Sprawdzimy czy da się w ciągu kilku godzin uwolnić się od głęboko zakorzenionego lęku przed porażką i błędem.

Nagranie z tego spotkania Klubu
jest dostępne bezpłatnie!