Koronawirus

Jak odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii?

Bezpłatny Webinar

Czemu warto wziąć udział?

  • Znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji – po okresie pokoju i dobrobytu nadszedł kryzys. Wiele osób nie do końca wie jak się zachować, komu ufać i jakie środki ostrożności stosować.
  • W internecie szaleje „epidemia” fake-newsów. Ludzie manipulują informacjami, udostępniają bezpodstawne teorie spiskowe, jedni wyśmiewają zagrożenie, inni przesadnie straszą – na pierwszy rzut oka nie wiadomo, komu wierzyć.
  • Pod wpływem przekazu medialnego ludzie doświadczają nadmiernego stresu, lęku a nawet paniki, które nie pozwalają racjonalnie myśleć a także zaburzają działanie układu odpornościowego.
  • Wszyscy chcemy zadbać nie tylko o siebie, ale także o swoich bliskich. I to pomimo, że niektórzy z nich to bardzo utrudniają!

Manipulacja informacją a myślenie krytyczne

Opowiem Ci o czterech filarach myślenia krytycznego i analizowania źródeł informacji. Jest to podstawowa umiejętność potrzebna, by nie zwariować w internecie. Pozwoli Ci to uchronić się od skutków wielu kłamliwych i zmanipulowanych informacji, które udostępniają ludzie zwyczajnie niepoczytalni lub działający pod wpływem błędów poznawczych.

Skąd czerpać prawdziwe informacje?

Jeśli nie jesteś lekarzem lub biologiem z ogromnym dorobkiem naukowym, potrzebujesz autorytetów. Podobnie jak ja ich potrzebuję. Dobór autrytetów bywa jednak problematyczny. Opowiem Ci jak dobierać źródła informacji, by trwać w prawdzie i faktach i czuć się o wiele bezpieczniej.

Jak zachować ostrożność i nie wpadać w panikę?

Aktualna sytuacja nas stresuje. Niektórzy to wypierają albo wyśmiewają, ale to tylko mechanizmy obronne. Podobnie jak agresja, teorie spiskowe, czy odcięcie od świata. Nauczę Cię jak odzyskać spokój w ciele i w emocjach. Przećwiczymy jedną z najskuteczniejszych technik relaksacyjnych, której będziesz mógł / mogła używać na co dzień.

Jak zabezpieczają się najlepsi?

Jestem w stałym kontakcie z pracownikami ochrony zdrowia – ratownikami, lekarzami i pielęgniarkami, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Opowiem Ci jakie zabezpieczenia stosują i dlaczego oraz jak zachowują się w życiu codziennym.
Zobaczysz jak Cię to uspokoi! 🙂

Pomoc i korzystanie z niej

Opowiem Ci o dumie i pokorze oraz o tym jak i do kogo możesz zwrócić się o profesjonalną pomoc. Także o tym jak różni ludzie reagują na kryzys. Zdobędziesz perspektywę, dzięki której będziesz mógł pomóc nie tylko sobie, ale także swoim bliskim.

Ważne informacje

 

Gdzie odbywa się szkolenie?

Webinar, inaczej wideokonferencja, prowadzona będzie przez platformę Zoom.us. Link do niego otrzymasz po mailowym zapisaniu się na dole niniejszej strony.

Ile osób może wziąć udział?

Aktualna pojemność mojego pokoju wynosi 50 osób. Jeśli zgłosi się więcej chętnych – spokojnie. Powtórzę webinar za kilka dni.

Ile będzie trwało spotkanie?

Około godzinę – półtorej. W zależności od ilości pytań Uczestników.

Czy potrzebuję kamery i mikrofonu?

Nie, spokojnie. 🙂 Możesz zadawać mi ewentualne pytania na czacie. Potrzebujesz jedynie komputera lub smartfona z zainstalowanym programem Zoom.us (warto założyć konto wcześniej, choć trwa to nie więcej, niż 2 minuty).

Czy będę mógł zadawać pytania?

Oczywiście! Liczę na to. Odpowiem Ci na nie w zakresie mojej wiedzy lub powiem, do kogo możesz się zwrócić, jeśli odpowiedź wykroczy poza zakres moich kompetencji.

Kiedy i gdzie?

 

Czwartek, 7.05.2020 r.
Godz. 21:00 – 22:30

Bezpośredni link do spotkania otrzymasz po zapisie mailowym (przycisk poniżej).