Michał Jankowiak

Coaching osobisty i kariery

Najlepszy moment na rozwój jest teraz

Inteligencja Emocjonalna

Umiejętność identyfikowania, rozumienia i kierowania emocjami jest najważniejszym predyktorem życiowego sukcesu.

Motywacja i Efektywność

Spełniaj cele i osiągaj więcej, dzięki skutecznej organizacji czasu i odpowiednim ukierunkowaniu własnej energii!

Relacje z Ludźmi

Dowiedz się jak mieć więcej znajomych i przyjaciół oraz tworzyć bliskie, intymne relacje z ludźmi!

Pamięć, Nauka i Koncentracja

Czytaj z prędkością dziesięciokrotnie szybszą niż dotychczas i zapamiętuj na lata dzięki mnemotechnikom!

Wsparcie na Twojej drodze rozwoju

Czujesz, że chcesz zmienić swoje życie, ale nie wiesz jak?

Spokojnie, to naturalne. Zmiana swojego życia nie jest tak prosta, jak twierdzi wielu internetowych „znawców”. Wcale nie wystarczy tylko chcieć. Również nieprawdziwe jest twierdzenie, że „zawsze i wszędzie możesz wszystko”. To tylko slogany, przez które wielu ludzi ma do siebie pretensje, nie rozumiejąc czemu mimo wielu prób, nie osiągnęli jeszcze upragnionego sukcesu.

Życiowa zmiana wymaga zmiany Twojego zachowania oraz przekonań, rozwoju wiedzy i umiejętności, głębszego poznania
i samokontroli emocjonalnej.

Rozwój to czasem naprawdę ciężka praca! Jeśli marzy Ci się sukces bez zaangażowania, marz sobie dalej. 🙂

Natomiast jeśli jesteś gotowy włożyć wysiłek i zaangażowanie, a potrzebujesz jedynie nakierowania, odrobiny wsparcia i specjalistycznej wiedzy,
zapraszam do współpracy!

Co to jest Coaching?
Dla kogo Coaching jest?

Coaching to metoda wyciągania na światło dzienne ukrytych zasobów człowieka. Może to być kreatywność, pewność siebie, systematyczność i wiele więcej. Coaching polega na zidentyfikowaniu celu bądź problemu, określeniu dostępnych zasobów i przygotowaniu skutecznego planu realizacji. Następnie z reguły przeprowadza się osobę przez pierwsze stadia procesu, by upewnić się, że jest już w stanie osiągnąć zaplanowany cel.

Czy coaching to doradzanie?

Absolutnie nie. Doradztwo, mentoring czy facylitacja to różne formy współtworzenia rozwoju. Coaching wyróżnia przede wszystkim niedyrektywność. Idealny coaching prowadzi się poprzez strategicznie dobrane pytania. W coachingu to klient dochodzi do odpowiedzi, a coach tylko go na nią delikatnie naprowadza. Dzięki temu, w przyszłej sytuacji problematycznej, klient sam potrafi rozwiązać problem i radzi sobie w sytuacjach trudnych!

Kiedy zastosować coaching, a kiedy terapię?

Wyobraź sobie odcinek, który prowadzi od wartości -1, przez 0, aż do wartości 1. Terapia jest działaniem, które trzeba wdrożyć na ujemnej części odcinka, gdy w doświadczeniu człowieka występują problemy, blokady, zaburzenia. Terapia jest więc naprawianiem, wyprowadzaniem człowieka do stanu, w którym może radzić sobie z rzeczywistością. Coaching natomiast dotyczy dodatniej strony odcinka – jest metodą pracy z osobami zdrowymi, które chcą po prostu jeszcze więcej osiągać w życiu.

Ile sesji coachingowych potrzeba?

Jest to bardzo indywidualna sprawa. Z większością klientów pracuję w blokach 5 spotkań. Wystarczy to na dokonanie zmian w wielu aspektach życia. Oczywiście zdarzają się interwencje krótsze i dłuższe. Jeśli mamy przebudować niemal całe Twoje życie, będziemy potrzebowali na to o wiele więcej czasu.

Czy coaching musi odbywać się bezpośrednio?

Jeśli mówimy o czystym coachingu (bez wchodzenia w tematy terapeutyczne), to możemy pracować pośrednio, w formie wideokonferencji. Dotyczy to tylko tematów rozwojowych, gdzie nie musimy w żaden sposób pracować na Twojej przeszłości.

Czy coaching to to samo, co spędy motywacyjne?

W ostatnich latach powstało sporo inicjatyw odradzających korzystanie z coachingu. Stało się to pod wpływem kilku osób, które mieniąc się coachami, tak naprawdę nabijały ludzi w butelkę, prowadząc nieskuteczne na dłuższą metę wystąpienia motywacyjne.  Jasno zaznaczam, że moja działalność nie ma z tymi ludźmi, ani z ich podejściem, nic do czynienia. Coaching w rękach odpowiedniej osoby może prowadzić do wymiernych, korzystnych zmian i konkretnych sukcesów.

Na czym polega Coaching?

Zadawanie pytań

Może Cię to zdziwić, ale coaching to w zasadzie umiejętne zadawanie pytań tak, by pobudzić Twoją kreatywność i inne ważne zasoby. Dzięki temu Ty sam wpadasz na rozwiązanie wielu problemów czy palących kwestii i sobie zawdzięczasz swój sukces.

Metody dodatkowe

Aby przyśpieszyć i podnieść efektywność procesu, będziemy czasem włączali w proces coachingowy takie metody, jak szkolenie, doradztwo, warsztat czy mentoring. Oczywiście tylko wtedy, gdy będzie to najlepszą odpowiedzią na Twoje pytania.

Jak wygląda proces?

Proces coachingowy to przede wszystkim określenie celu (w formie pozytywnej lub negatywnej, np. problemu) i jego operacjonalizacja (cele poboczne, wskazówki osiągnięcia) a następnie przygotowanie strategii osiągnięcia, zebranie zasobów, realizacja i sprawdzenie efektów. 

Po co mi w ogóle coach?

Podobnie jak psycholog, coach jest wolny od Twoich przywiązań emocjonalnych, błędów poznawczych i mechanizmów obronnych. Dzięki temu ma szerszą perspektywę i widzi więcej rozwiązań i możliwości. W połączeniu z odpowiednią metodologią i doświadczeniem, coach stanowi nieocenione wsparcie w rozwoju.

Co mam teraz zrobić?

Rozmowa wstępna

Umów się na 15-30 minutową rozmowę wstępną, podczas której opiszesz mi co Cię interesuje, a ja powiem Ci, jak możemy to wypracować.

Rozmowa wstępna jest bezpłatna. Możemy ją przeprowadzić telefonicznie lub przez wideo, np. przy pomocy Skype lub Zoom.

i

Pierwsza sesja

Na pierwszej sesji z reguły przeprowadzam wywiad, dzięki któremu będziemy mogli dobrać najlepsze narzędzia i strategie działania do Twojej indywidualnej sytuacji. Przypomina to wywiad psychologiczny i z reguły trwa od 2 do 4 godzin.

Określenie celów

Najważniejszym elementem naszej pracy będzie określenie Twoich potrzeb i celów oraz wskaźników realizacji czyli tego, po czym poznasz, że osiągnąłeś cel.

Tylko dzięki temu nasza współpraca przyniesie Ci wymierne korzyści.

Promocja!

Coaching indywidualny