Masz już dość stresu i negatywnych emocji?
Wspólnie usuniemy ich źródło!

Czy chcesz stać się człowiekiem o
wysokiej inteligencji emocjonalnej?

Czyli:

Panować nad sobą w sytuacjach stresowych i szybciej odzyskiwać spokój,

Umieć radzić sobie z lękiem, złością, wstydem, poczuciem winy, niepewnością,

Ograniczyć ludziom możliwość wywołania w Tobie negatywnych emocji,

Przestać wrzeszczeć na ludzi albo zamykać się w szafie w sytuacjach kryzysowych,

Bardziej otworzyć się na ludzi i być pogodną, pozytywnie odbieraną osobą,

Na co dzień w większości sytuacji czuć się bezpiecznie i zachowywać spokój,

Jeśli chcesz nie tylko tego, ale jeszcze więcej, to jesteś w dobrym miejscu
– przekonaj się czytając dalej.

Zacznijmy od jasnego stwierdzenia, że to nie Twoja wina, jeśli inteligencja emocjonalna nie jest Twoją mocną stroną i że czasem wybuchasz a w stresie masz pustkę w głowie i nie wiesz co robić.

Dlaczego od tego zaczynam? Ponieważ pewnie nie raz byłeś obwiniany albo obwiniałeś sam siebie za swoje wybuchy albo reakcje na stres – agresję, wycofanie, ucieczkę w alkohol i inne używki, płacz czy wielogodzinne siedzenie na słuchawce i opowiadanie bliskim o tym, co Cię męczy. Problem w tym, że obwinianie się tworzy błędne koło, bo też stresuje i nie pozwala się do końca uspokoić. To więc bardzo ważne – żebyś zrozumiał na samym początku, że Twoja wrażliwość może stać się Twoją mocną stroną zamiast Ci przeszkadzać.

Naszej edukacji mimo wielkich zmian nadal daleko do praktyczności i nastawienia na palące problemy ogromnej większości ludzi. Do tego, chociaż rynek szkoleniowy pełen jest magicznych kursów dotyczących kontroli stresu, to wiele z nich okazuje się niemal bezużyteczna. Bo co z tego, że poznasz kilka narzędzi do obniżania stresu, jeśli nie zrozumiesz jak działa układ nerwowy i w którym momencie użyć konkretnej techniki i dlaczego?

OK, a czy kontrola stresu zmieni w moim zyciu coś jeszcze
poza tym, że będę spokojniejszy?

Oczywiście! Między innymi:

E

Kontrola stresu da Ci poczucie bezpieczeństwa i staniesz się bardziej towarzyski i odczujesz pełniej radość życia.

E

Przestaniesz aż tak się przejmować wymaganiami, obowiązkami, presją, krytyką i oceną.

E

Polepszysz nieco swoją pamięć i poprawisz koncentrację, którą do tej pory blokował Ci stres.

E

Odzyskasz większość czasu, który do tej pory bezpowrotnie traciłeś na „mielenie” w głowie problemów i sytuacji, w których chciałbyś się zachować inaczej!

E

Dzięki kontrolowaniu stresu odzyskasz pewność siebie w pracy, na imprezach, wśród przyjaciół i przy bliskich.

Kontrola stresu a inteligencja emocjonalna

Sam po latach prowadzenia szkoleń z redukcji stresu odkryłem,
co wcześniej robiłem nie tak

Stawiałem zawsze na praktykę. Ogromną większość moich szkoleń i warsztatów stanowiły ćwiczenia. Taki już jestem, skrajnie pragmatyczny (a może po prostu niecierpliwy?). Dopiero kolejne studia psychologiczne uświadomiły mi, jak ważna jest znajomość teorii. Świadomość własnych, indywidualnych cech i zrozumienie co w sobie mogę zmienić, a czego nie mogę. Zrozumienie mechanizmów powstawania stresu w zależności od typu osobowości czy temperamentu. Ja już to wiem, a co Ty będziesz z tego miał?

Zrozumienie siebie sprawia, że możesz osiąść w swoim podstawowym poczuciu bezpieczeństwa. Nie musisz zgadywać, szukać magicznych wyjaśnień, zrzucać winy na rodzinę czy pracę. Gdy rozumiesz siebie, to wiesz czemu się denerwujesz i możesz coś z tym zrobić. Rozwiązać problem zamiast udawać, że go nie ma.

Ta jedna różnica uczyni Cię osobą panującą nad emocjami.

Postanowiłem więc podzielić naukę panowania nad stresem i emocjami na dwie części: 

Teoretyczną

R

Poznasz mechanizmy powstawania stresu zależne od Twojej indywidualnej budowy i wcześniejszych doświadczeń.

R

Nauczysz się rozróżniać rodzaje stresu i reagować inaczej na każdy jego typ.

R

Dowiesz się dlaczego do tej pory było Ci tak trudno powstrzymać niezdrowe reakcje na stres.

Praktyczną

R

Poznasz w sumie aż 8 różnych metod obniżania stresu – każda na inną sytuację i warunki.

R

Nauczysz się przetwarzać negatywne emocje, takie jak wstyd, złość, poczucie winy, lęk, smutek i przygnębienie (i inne, z którymi masz kłopot).

R

Przećwiczysz każde narzędzie wielokrotnie, by umieć je wykorzystać natychmiast (tak jest skonstruowane szkolenie, ale o tym dalej).

Michał, czy to możliwe, żebym pozbył się stresu natychmiast?

Otóż… tak i nie. 🙂 Zauważysz na pewno natychmiastowe efekty posiadania rzetelnej wiedzy na temat układu nerwowego i psychologicznych mechanizmów stresu i emocji. Ta wiedza daje szybki efekt w postaci samoakceptacji, spokoju, świadomości siebie, dystansu do niektórych swoich reakcji i zachowań. Człowiek, który rozumie swoje ciało, emocje i umysł, potrafi zgrać te trzy siły w jeden zespół, mający na celu ogólny dobrostan.

Jeśli jednak chcesz wykorzystać pełny potencjał metod panowania nad stresem i emocjami, czeka Cię trening. Ale spokojnie, ćwiczenia które Ci pokażę są przygotowane tak, by zadać Ci jak najmniej trudu i przynieść możliwie szybkie efekty. Jak zauważysz za chwilę, szkolenie jest rozłożone w czasie. Po to, żebyś mógł sprawdzić efekty w praktyce i na kolejnym spotkaniu upewnić się, że dobrze wykonujesz ćwiczenia.

A jeśli borykam się z wybuchami emocji od wielu lat?

Tym bardziej jest to powód, by w końcu rozwiązać swój kłopot. 🙂 Nie bez przyczyny szkolenie kontrola stresu kierowane jest do osób wysoko wrażliwych i choleryków. Sam jestem cholerykiem i od wielu lat szukam coraz skuteczniejszych sposobów na stres i skrajnie silne emocje.

Moje poszukiwania nie tak szybko dały pozytywne rezultaty – na początku bardzo dużo błądziłem. Trafiałem na osoby, które wiele obiecywały, a potem milczały, gdy mówiłem, że ich sposoby na mnie nie działają. Jeśli nie masz nic przeciwko, pozwolę sobie oszczędzić Ci lat poszukiwań i zaprezentuję czystą esencję tego, co działa.

Michał, dawaj „mięso”!
Jak konkretnie będzie wyglądało szkolenie?!

Oddychaj! 😉 Już przechodzę do konkretów:

Część teoretyczna:

 

Zrealizujemy ją w trakcie 7 godzin szkolenia
(jednego dnia, z przerwami).

Przed szkoleniem otrzymasz na maila skrypt do samodzielnego wydrukowania i notowania, dzięki czemu zapamiętasz materiał na dłużej i łatwo będzie Ci do niego wracać.

Mimo wielu skomplikowanych słów będę tak przekazywał wiedzę, że z wszystkim sobie poradzisz, a czasem może nawet zabłyśniesz w towarzystwie kwiecistością języka. 🙂

Psychologia emocji
Teorie powstawania emocji.
Funkcje i części składowe emocji.
Dwie drogi przetwarzania emocji.
Emocje podstawowe i wtórne.

Teoria poliwagalna
Typy reagowania na sytuacje trudne i zagrożenia.
Układ nerwowy i neurofizjologia stresu.

Święta Panienko! Michał, co to jest to „neurfoli… nerwolifo…”
Spokojnie, wszystko wytłumaczę jasno, klarownie i w zrozumiały sposób. 🙂

Piramida potrzeb Maslowa.
Stres a motywacja i wartości.

Neuroasocjacje / kotwiczenie emocji.
Jak emocje łączą się z bodźcami, tworząc schematy reagowania?
Asocjacja i dysocjacja w przetwarzaniu emocji.
Kiedy i w jaki sposób warto blokować emocje?

Typy temperamentu a osobowości i emocje.

Typy rodzicielstwa i wczesne doświadczenia życiowe a inteligencja emocjonalna.

Trójkąt dramatyczny.
Jak wyjść z roli ofiary lub oprawcy i odzyskać spokój?

Pole komfortu.
Przereklamowany slogan czy bardzo przydatna teoria?

Sieć wsparcia społecznego.
Jak być pewniejszym siebie poprzez świadome relacje?

Część praktyczna:

 

Zrealizujemy ją w trakcie 6 godzin szkolenia
(w 4 tygodnie – spotkania we wtorki po 1,5h).

Neuroasocjacje
Neuroasocjacje to łączenie emocji z wybranym bodźcem, czyli kojarzenie wybranych stanów emocjonalnych np. z czynnościami, które musisz wykonać. Jeśli przyda Ci się więcej motywacji i satysfakcji z pracy, jest to narzędzie dla Ciebie.

Trening autogenny Schultza
Moja ulubiona metoda relaksacji, kosmicznie przyjemna i odprężająca na długo. 🙂

Submodalności
Submodalności to cechy naszych zmysłowych doświadczeń. To wewnętrzny alfabet, dzięki któremu nauczysz się wpływać na to, jakie emocje wzbudzają w Tobie ludzie i codzienne wydarzenia. Na przykład przestaniesz zamartwiać się czy przejmować sprawami, na które nie masz wpływu, a które do tej pory nie dawały Ci spać!

Autohipnoza, autosugestie i afirmację
Jako praktyk i trener hipnoterapii z kilkunastoletnim stażem, pokażę Ci które techniki związane z autosugestią mają sens i są użyteczne, a które są marketingową ściemą. Pokażę Ci też jak wprowadzić do najbardziej znanych z nich kilka drobnych zmian, by w końcu zaczęły działać!

Wygaszanie
Proces wygaszania polega na zneutralizowaniu reakcji emocjonalnej, np. dotyczącej wstydu, lęku czy poczucia winy. Nauczysz się osłabiać wybrane emocje, by uwolnić się od namiaru negatywnych emocji w Twoim życiu.

Oddech, który daje bezpieczeństwo
Pomogę Ci uniknąć miesięcy niepotrzebnych ćwiczeń i jednego prostego błędu, do którego namawia wielu trenerów medytacji, a przez który ludzie dalej doświadczają stresu i lęku i tylko go maskują.

Pozycje percepcyjne
3 pozycje percepcyjne to genialne narzędzie NLP do uświadomienia sobie co i jak czują inni ludzie oraz zmiany własnych emocji w różnych sytuacjach, na przykład podczas konfliktów z ludźmi.

Przetwarzanie emocji
Przećwiczymy sposoby na uzewnętrznianie emocji, które zamiast niszczyć, będą wspierały Twoje relacje z ludźmi i pomogą Ci budować przyjaźń i wzajemny szacunek.

Medytacja
Jeśli jeszcze nie umiesz, to nauczysz się medytować – w taki sposób, by uspokajać swój układ nerwowy, jednocześnie podnosząc swoją samoocenę i dodając pewności siebie. Opowiem Ci czego nauczyłem się dzięki kilkunastoletniej praktyce medytacji w tradycjach z całego świata.

Sprawdziłem w sieci…
Takie szkolenie kosztowałoby mnie minimum 1200 zł… 🙁

Spokojnie. Jeśli mnie znasz, to wiesz, że jestem przede wszystkim pedagogiem i specjalistą w zakresie efektywnej nauki. To szkolenie ani nie będzie trwało pół roku ani kosztowało tyle, co gdzie indziej.

Bonus do szkolenia

Otrzymasz skrypt szkoleniowy do samodzielnego wydrukowania. Jest on przygotowany tylko częściowo, ponieważ żeby szkoleniowa wiedza została w Twojej głowie, musisz ją przetworzyć. Zapisać po swojemu, zrozumieć, rozrysować. Dzięki temu zapamiętasz ja na dłużej a gdy w przyszłości poczujesz potrzebę jej odświeżenia, wystarczy że błyskawicznie przejrzysz swój skrypt.

 

No dobrze, to jak pracujemy?

Spotykamy się online, w formie wideokonferencji.  W dwóch etapach.

Część teoretyczna odbędzie się w sobotę (daty sprawdzisz za chwilę), w godzinach 10-17 (z jedną, 30-minutową przerwą na szybki posiłek).

Część praktyczna to 4 spotkania we wtorki wieczorem. Każde po 1,5 godziny!

 

Dlaczego aż 4 spotkania co tydzień?

Na każdym z nich poznasz co najmniej 2 narzędzia wpływu na emocje lub redukcji stresu. Zależy mi na Twoich efektach po szkoleniu, więc będziesz mieć czas na przetestowanie każdej w swoim codziennym życiu. Każde spotkanie zaczniemy od podsumowania jak Ci idzie i czy czegokolwiek jeszcze potrzebujesz.

 

Kurczę, a co jeśli nie będę mógł wziąć udziału w którymś spotkaniu?

Nic straconego. Całość szkolenia będzie nagrywana i do całości otrzymasz dostęp. Jeśli będziesz chciał sobie coś powtórzyć albo ominiesz część spotkań, obejrzysz je w wolnym terminie.

No dobrze, to kiedy się widzimy?

Najbliższa edycja szkolenia:

Edycja szkolenia lipiec-sierpień:

4 lipca 2020 r., godz. 10-17 (część teoretyczna)
(2 przerwy po 15 min i jedna 30 min)

7, 14, 21, 28 lipca 2020 r., godz. 21-22:30
(część praktyczna)

Dobrze Michał, potwierdzam że:

Z

Chcę podnieść moją inteligencję emocjonalną i być spokojniejszym i pewniejszym siebie człowiekiem.

Z

Chcę się dowiedzieć czemu do tej pory tyle się niepotrzebnie stresowałem i jak z tym skończyć.

Z

Chcę odzyskać poczucie bezpieczeństwa, radość życia i moją kreatywność i koncentrację, które zżerał mi ten cholerny stres!

Cena regularna

szkolenia Inteligencja Emocjonalna i Kontrola Stresu

770,-

Cena promocyjna

szkolenia Inteligencja Emocjonalna i Kontrola Stresu

470,-*

* Promocją objęte są 4 pierwsze edycje szkolenia w 2020r.:
2 edycja – rabat 300 zł   (start 4 lipca 2020 r.)
3 edycja – rabat 200 zł   (wrzesień 2020 r.)
4 edycja – rabat 100 zł   (listopad 2020 r.)

Ważne informacje

 

Gdzie odbywa się szkolenie?

Szkolenie odbywa się w formie wideokonferencji przy użyciu platformy Zoom.us. Wymaga ona króciutkiej instalacji i zalogowania się. Całość trwa nie dłużej, niż 5 minut. Link do spotkania otrzymasz przed szkoleniem na swój e-mail.

Ile osób może wziąć udział?

Ze względu na warsztatowy (ćwiczenia) charakter szkolenia, postaram się, by grupa była kilkuosobowa. Pozwoli to na zadawanie pytań i indywidualne podejście do każdego Uczestnika.

Czy dostanę materiały i certyfikat udziału?

Przed szkoleniem otrzymasz na e-mail skrypt szkoleniowy do samodzielnego wydrukowania. Jeśli potrzebujesz certyfikatu udziału np. do CV, mogę go oczywiście wystawić w formie pliku PDF.

Czy szkolenie jest tylko dla mężczyzn?

Proszę drogie Panie o wybaczenie. Oferta napisana jest w nieco szowinistycznym stylu i z „męskimi końcówkami”. Jest to zabieg wyłącznie stylistyczny. Zapraszam serdecznie przedstawicielki Płci Pięknej na szkolenie po głęboki relaks i wiedzę nt. stresu i emocji. 🙂

Czego mogę się spodziewać po szkoleniu?

Wsparcie poszkoleniowe to bardzo ważny składnik efektywnego szkolenia. Jeśli po szkoleniu będziesz mieć wątpliwości lub pytania – będę do dyspozycji. Jeśli zapragniesz powtórzyć szkolenie, koszt takiej powtórki to jedynie 100 zł.

A kiedy rusza kolejna edycja?

Edycja szkolenia wrzesień-październik:

październik 2020 r., godz. 10-17 (część teoretyczna)
(2 przerwy po 15 min i jedna 30 min)

październik-listopad 2020 r., godz. 21-22:30
(część praktyczna)

Dobrze Michał, potwierdzam że:

Z

Chcę podnieść moją inteligencję emocjonalną i być spokojniejszym i pewniejszym siebie człowiekiem.

Z

Chcę się dowiedzieć czemu do tej pory tyle się niepotrzebnie stresowałem i jak z tym skończyć.

Z

Chcę odzyskać poczucie bezpieczeństwa, radość życia i moją kreatywność i koncentrację, które zżerał mi ten cholerny stres!

Cena regularna

szkolenia Inteligencja Emocjonalna i Kontrola Stresu

770,-

Cena promocyjna

szkolenia Inteligencja Emocjonalna i Kontrola Stresu

570,-*

* Promocją objęte są 4 pierwsze edycje szkolenia w 2020r.:
3 edycja – rabat 200 zł   (wrzesień 2020 r.)
4 edycja – rabat 100 zł   (listopad 2020 r.)