Jak mimo niskiej samooceny
uwierzyć w siebie
i trwale podnieść
poczucie własnej wartości?

Szkolenie ONLINE

a dzięki temu:

Przestać porównywać się wciąż z innymi i wbrew sobie realizować ich oczekiwania,

Przestać rezygnować z marzeń ze strachu, że sobie nie poradzisz,

Szanować siebie i swoje potrzeby bardziej, niż zdanie innych na Twój temat,

Zaakceptować swoje niedoskonałości i czuć się dobrze we własnym ciele,

Odważniej sięgać po zmiany w życiu, w tym nową pracę, wykształcenie, znajomych,

Pewniej podejmować decyzje i wytrwale trzymać się własnych postanowień,

Czuć się naturalnie i swobodnie wśród ludzi, również w nowym towarzystwie,

Tworzyć partnerski związek oparty na wzajemnym szacunku i godności osobistej,

Interesujące? Czytaj dalej!

Do kogo kieruję to szkolenie?

=

Do osób czujących się gorszymi od innych.

Tak, istnieje taki konstrukt i nie chodzi o bieganie, skakanie czy rzucanie do celu. Wiele osób, doświadczając w młodości poniżenia i częstego porównywania do innych, uczy się, że są gorsze od innych. Nie w czymś. Ogólnie, jako ludzie.

=

Do osób doświadczającego toksycznego wstydu, poczucia winy i lęku.

Zarówno wstyd, poczucie winy, jak i lęk mogą być zdrowe, wspierające i pozytywne. Często jednak są nadużywane – najczęściej przez rodziców, nauczycieli, równieśników w dzieciństwie czy pracodawców w dorosłym życiu. Stany te pozwalają zniewolić człowieka tak, że nie jest w stanie być sobą i żyć w zgodzie z własnymi potrzebami i osobowością.

=

Do osób chcących dowiedzieć się jak zaakceptować siebie...

… i cieszyć się sobą – razem ze swoimi przywarami i niedoskonałościami, ponieważ prawdziwa i głęboka samoakceptacja jest pierwszym krokiem do stabilnej zmiany.

=

Do osób, którym niskie poczucie własnej wartości...

… nie pozwala realizować się w zadowalającym stopniu w relacjach z ludźmi – mieć grupę bliskich znajomych i przyjaciół, tworzyć intymny związek.

=

Do osób, którym bardzo niska samoocena...

… utrudnia karierę zawodową, znalezienie pracy którą polubią i w której będą się spełniać, a także godnie zarabiać.

=

Do osób, które chcą się nauczyć jak podnieść komuś samoocenę.

Jak pomóc swojemu dziecku uwierzyć w siebie albo dodać pewności siebie swojej kobiecie czy mężczyźnie.

niskie-poczucie-wlasnej-wartosci

Ostateczny efekt szkolenia
i zaprezentowanej na nim wiedzy i ćwiczeń:

E

Podniesiesz ogólną samoocenę, wiarę w siebie i swoje możliwości.

E

Rozszerzysz pole kontroli i wpływu

na swoje samopoczucie i życie o te obszary, które do tej pory były poza Twoim zasięgiem przez zaniżoną samoocenę i poczucie wartości (relacje z ludźmi, karierę, związek, dbanie o siebie, wygląd),

E

Rozwiniesz pewność siebie

w relacjach z ludźmi różnego szczebla, autorytetu i statusu. Oduczysz się przekonań typu “Jestem gorszy”, “Nie zasługuję na szczęście / miłość”, “Nic mi się nie należy”, “Jestem nieudacznikiem, nikim, zerem”.

E

Nauczysz się akceptować siebie,

wzmacniając jednocześnie chęć rozwoju i systematycznej pracy nad swoim rozwojem intelektualnym, społecznym, ekonomicznym i fizycznym.

E

Nabędziesz wiedzę

na temat tego jakie czynniki determinują samoocenę oraz umiejętności potrzebne do utrzymania zdrowej i adekwatnej samooceny w różnych życiowych sytuacjach.

E

Zrozumiesz jak Twoja samoocena i poczucie własnej wartości

tworzyło się i ewoluowało przez całe życie – od dzieciństwa i czynników zewnętrznych, do dorosłości i własnych doświadczeń.

E

Nauczysz się podnosić i wzmacniać poczucie własnej wartości

u innych ludzi, w tym swoich znajomych, przyjaciół, partnera, współpracowników, dzieci i członków rodziny,

Dlaczego niskie poczucie własnej wartości, niska samoocena i brak samoakceptacji to problemy, które warto rozwiązać TERAZ?

Masz przed sobą wystąpienie publiczne. Z każdym dniem, godziną i minutą gdy zbliża się jego termin denerwujesz się coraz bardziej. W głowie kłębią się czarne myśli: Jak mnie ocenią? A jak palnę gafę? A jak będą się ze mnie śmiali? 

Rozmawiasz ze znajomymi. Co chwila analizujesz jak na Ciebie reagują i czy ktoś coś do Ciebie ma. Bierzesz do siebie każdy przytyk i każdą uszczypliwość, każdą szpilę, którą niestety wielu ludzi lubi wbijać. Zastanawiasz się jak Cię widzą i jak oceniają? Lubią Cię? Szanują? A może nie? Jezu… w tym wszystkim zapominasz o dobrej zabawie, spontaniczności i po prostu byciu sobą.

Jesteś na imprezie. Marzysz o wyjściu na parkiet i swobodnym tańcu, ale, jasna cholera, przecież będziesz na świeczniku! Wszyscy będą patrzeć (bo przecież nie mają co robić, tylko Cię oceniać…). W końcu idziesz, tańczysz, bawisz się… ale nie do końca. Cały czas czujna jest część Ciebie, która z uporem maniaka boi się i chroni Twój wizerunek.

Chcesz komuś coś sprzedać albo negocjujesz z szefem podwyżkę. A przynajmniej próbujesz, bo niełatwo jest to zrobić, gdy nisko cenisz swoją wartość. A co najgorsze, Twój rozmówca ceni Cię podobnie, jak Ty siebie, więc jak miałoby Ci się udać?

Myślisz o lepszej pracy. Ale… czy dasz radę? Czy spełnisz wymagania nowego pracodawcy? Czy poradzisz sobie na rozmowie kwalifikacyjnej

Podoba Ci się piękna kobieta lub przystojny facet. Chcesz podejść, zagadać, uśmiechnąć się. Tymczasem na twarzy pojawia Ci się tylko niespójny grymas. Mięśnie są napięte, ciało jak z drewna. Może to nie jest osoba dla Ciebie? Może jutro będzie lepszy dzień i łatwiej Ci będzie kogoś poznać? Jesteś pewnie mistrzem w piętrzeniu wymówek, by nie konfrontować się z możliwością odrzucenia…

Chcesz iść na studia. Ale pamięć już nie ta, do tego w szkole mówili Ci, że nic z Ciebie nie będzie albo “zdolny ale leniwy”. Nie poradzisz sobie. Z resztą, kto by potrzebował studiów? Jakoś dasz sobie radę… Właśnie – jakoś.

Znasz to? 


Przeżyłem wszystkie powyższe sytuacje i doskonale wiem, jak to boli i przeszkadza w życiu, którym chcesz żyć. Długie lata zajęło mi znalezienie rozwiązań na trapiące mnie problemy. Nie było łatwo! Możesz oczywiście szukać rozwiązań na własną rękę… i powtórzyć wiele z moich błędów, a także dodać własne. Jeśli chcesz jednak zaoszczędzić lat szukania rozwiązań po omacku, zapraszam Cię na warsztaty dotyczące poczucia własnej wartości i samooceny.

Niskie poczucie własnej wartości i niska samoocena – przyczyny


To jak siebie oceniasz dzisiaj, zależy w ogromnym stopniu od Twoich pierwszych lat życia. Może Ci się to wydać dziwne, przecież minęło tyle czasu… ale filary naszej osobowości tworzą się właśnie w dzieciństwie. W czasie, kiedy to inni w większości decydowali za Ciebie, a Twoja świadomość i decyzyjność były jeszcze w powijakach.

Ważnym czynnikiem decydującym o samoocenie jest Twój temperament, czyli wrodzone cechy układu nerwowego, a także cechy osobowości, jak np. ekstrawertyzm, sumienność czy skłonność do lęku (neurotyzm). Tu także nie Twoją decyzją było wylosowanie genów, które stanowią podstawę Twojego istnienia i rozwoju. 

Można z tego wyciągnąć prosty, acz znaczący wniosek – to nie Twoja wina, jeśli masz niskie lub chwiejne poczucie własnej wartości. To efekt ogromnej serii przypadków i decyzji innych ludzi, którzy być może w krytycznych momentach okazywali Ci zbyt mało ciepła i wsparcia. 

Ogromną rolę w budowaniu naszego wizerunku siebie ma kultura, w której się wychowujemy i kluczowe życiowe doświadczenia. W Polsce do dzisiaj wiele dzieci słyszy, że “dzieci i ryby głosu nie mają” albo “co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie”. Niektórzy z nas doświadczają też w bardzo młodym wieku przemocy, chociażby w formie wykluczenia czy stygmatyzacji. Każde takie wydarzenie pozostawia mniejszy lub większy ślad w naszej psychice.

Czy to znaczy, że nic nie można już zrobić i jest “po ptakach”?
Absolutnie nie!

Podobnie jak z mięśniami – można mieć predyspozycję do muskulatury, ale można jej nie mieć, a i tak zbudować atrakcyjną sylwetkę, dzięki systematycznej i mądrej pracy nad sobą. Można nie być geniuszem z matematyki, ale trafić na dobrego nauczyciela, dołożyć trochę wysiłku i osiągnąć w tym względzie więcej, niż wiele innych, uzdolnionych osób. 

Niskie poczucie własnej wartości i niska samoocena – objawy

Osoba, która z różnych przyczyn nie zbudowała pozytywnej samooceny będzie najczęściej:

r

Uogólniała negatywne przekonania na swój temat

(np. “Nic mi w życiu nie wychodzi”, “Zawsze mam pecha”, “Ja to się zupełnie do niczego nie nadaję”, “Nikt mnie nie lubi”, “Coś ze mną jest zawsze nie tak”),

r

Przywiązywała nadmierną uwagę do opinii innych ludzi

i oznak ich akceptacji bądź odrzucenia.

r

Doświadczała przymusu porównywania się z innymi

i stresu związanego z nieustanną rywalizacją i udowadnianiem swojej wartości.

r

Czuła się odizolowana od ludzi

i częściej niż inni będzie doświadczała smutku, lęku, poczucia winy, wstydu.

r

Wierzyła, że o wartości człowieka świadczy jego

status, ilość posiadanych pieniędzy i dóbr materialnych, wygląd czy powodzenie u płci przeciwnej.

r

Krytykowała siebie za każdy błąd

niedoskonałość czy błahe przewinienie.

r

Miała wobec siebie nierealne i zawyżone wymagania,

po których nie spełnieniu będzie doświadczała poczucia winy i wyrzutów sumienia.

r

Nie będzie się czuła bezpiecznie wśród ludzi

szczególnie w sytuacjach związanych z oceną – w szkole, na egzaminach, rozmowie kwalifikacyjnej, podczas wystąpień publicznych itp.

r

Miała problemy z podejmowaniem kluczowych decyzji,

bojąc się popełnić błąd.

r

Wchodziła w relacje z toksycznymi ludźmi,

wykorzystującymi swoją przewagę i niejako odpychała osoby o wysokiej samoocenie (mamy tendencję do wchodzenia w relacje z osobami podobnymi do nas).

Jak więc uważasz,
czy to już czas aby coś zmienić?

Wysoka i stabilna samoocena,
czyli jak to działa?

 

Jak podnieść swoją samoocenę? To pytanie zadaje sobie więcej ludzi, niż myślisz. Tak, ludzie uczą się udawać, że czują się wartościowi, bo jest to mile widziane w towarzystwie. Jeśli jednak poznasz kogoś bliżej, często okazuje się, że ma on swoje “demony”, czyli słabe strony od których ucieka albo z którymi uparcie, choć bezowocnie walczy. 

Nie warto iść tą drogą. Udawania, że wierzysz w siebie. Dlaczego? Ponieważ to tworzy niespójny wizerunek Twojej osoby na zewnątrz. Wizerunek, który w pewnym momencie może Ci “uciec”. Doświadcza tego wiele gwiazd, które szybko zdobyły popularność, a za chwilę wpadają w nałogi i przeżywają załamania nerwowe. To właśnie dlatego, że ich wizerunek za bardzo zaczął odstawać od tego, jacy są naprawdę, „w środku”.

Zamiast tego proponuję Ci solidną wiedzę na temat tego jak pracować nad samooceną i pewnością siebie oraz metodę na którą składają się proste, konkretne ćwiczenia. Część z nich da Ci natychmiastowy efekt w postaci zrzucenia ciężaru bezpodstawnej samokrytyki, a część efekt długofalowy, ugruntowujący pozytywne samopoczucie w Twoim codziennym życiu.

Dlaczego to właśnie
warsztaty nt. poczucia własnej wartości
są najlepszym rozwiązaniem?

Warsztaty są formą edukacyjnych działań opartych głównie na doświadczeniu praktycznym. W odróżnieniu od wykładu teoretycznego na warsztatach wykonujemy ćwiczenia, dające namacalne, praktyczne efekty. 

Oczywiście będzie też trochę teorii – w procesie podnoszenia samooceny bardzo ważna jest psychoedukacja i zrozumienie jak działają mózg, umysł, emocje. Kluczowe jednak będzie tu wprowadzenie zmian na poziomie Twojego realnego doświadczenia i życia. Warsztaty są więc najlepszym rozwiązaniem, czy raczej dopełnieniem samego szkolenia.

Jakie ćwiczenia na budowanie poczucia własnej wartości Ci zaproponuję? Powiem Ci tyle, że nie takie, które znajdziesz u pierwszego lepszego psychologa. Przerobiłem spisywanie swoich zalet i sukcesów, prowadzenie dziennika wdzięczności i… nic mi to nie dało. Działało na chwilę, a ja zawsze szukałem rozwiązania długoterminowego.

Czy po warsztatach wzrośnie Twoja samoakceptacja?


Brak samoakceptacji
to najczęstszy towarzysz niskiego poczucia własnej wartości. W końcu jak zaakceptować siebie, jeśli się tak surowo i krytycznie oceniasz? Żeby akceptować siebie nie musisz wcale sięgać ideału. To w zasadzie działa odwrotnie – dopiero gdy zaakceptujesz siebie, zyskasz możliwość pracy nad swoim idealnym Ja. Inaczej będziesz gonić własny ogon i gasić codzienne pożary. Wiem, przerobiłem to. Serio. 🙂
 

Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości, gdy całe życie wmawiali Ci, że nic nie osiągniesz?


Wiara w siebie
wręcz wyrasta z samooceny. To znaczy, jeśli ta samoocena jest pozytywna. Inaczej Twoja wiara i pewność siebie mają pełne prawo być chwiejne i walić się przy pierwszym błędzie czy stresującej sytuacji.

Jak więc zacząć wierzyć w siebie, jeśli nie dane Ci było się tego wcześniej nauczyć? Krok po kroku, według ściśle określonego schematu. Tak, wszystko wytłumaczę Ci na szkoleniu. Chciałbym, żeby istniał na to magiczny sposób. Jeśli mnie znasz dłużej, to wiesz, że mam za sobą długą praktykę hipnotyzera i hipnoterapeuty. Ale niestety hipnoza nie działa ani na długo ani głęboko, jeśli chodzi o wewnętrzną zmianę. Tym bardziej, jeśli chodzi o zdrową samoocenę.

Jak zaakceptować i pokochać siebie nawet gdy wydaje ci się to abstrakcyjne?

Na rozwiązanie które proponuję składają się trzy czynniki:

$

Rzetelna, psychologiczna wiedza

na temat tego jak funkcjonuje Twoja psychika, jak oddziałują na nią przeszłe doświadczenia i ludzie w Twoim otoczeniu.

$

Sprawdzone narzędzia psychologiczne

do pracy również nad bardzo niską samooceną.

$

Sprawdzone metody wewnętrznej zmiany

alternatywne względem głównego nurtu lub dopiero niedawno włączone do kanonu psychologii, takie jak Core Transformation, Dekodyka, Internal Family Systems, GTD.

Jak podniesienie samooceny i poczucia własnej wartości
wpłynie na Twoje życie?

Osoby w zdrowy sposób akceptujące, lubiące i szanujące siebie z reguły są bardziej ambitne, wytrwałe i asertywne. Wiara w siebie pomaga im pokonywać codzienne wyzwania i realizować dalekosiężne plany. Tacy ludzie szybciej i łatwiej decydują czego chcą i rzadko kiedy obawiają się po to sięgać.

Zdrowa, pozytywna samoocena pozwala:

Cieszyć się lepszym samopoczuciem i zdrowiem fizycznym,

Być spontanicznym, autentycznym, towarzyskim i otwartym,

Lepiej zdawać egzaminy i pozytywnie przechodzić rozmowy rekrutacyjne,

Być lepszym mówcą, robić pozytywne wrażenie na swoich rozmówcach,

Mieć większe poczucie wpływu na życie, a co za tym idzie są szczęśliwsze,

Częściej optymistycznie podchodzić do życia, co sprzyja podejmowaniu wysiłków i osiągnięciom,

Akceptować swoje niedoskonałości, błędy czy porażki i nie załamywać nimi,

Wyrażać siebie w towarzystwie, dobrze bawić wśród ludzi i nie przejmować zbytnio ich opinią,

Ufać ludziom i tworzyć bliskie, ciepłe relacje,

A… jak podnieść komuś samoocenę?

Na szkoleniu zajmiemy się również tym, jak podnieść samoocenę swojego partnera w związku. Dowiesz się jakie są różnice w podnoszeniu poczucia wartości u kobiety i u mężczyzny, a także jak podnieść samoocenę swojego dziecka, znajomych czy członków rodziny. 

Zyskasz tym samym umiejętność poprawiania nastroju osobom w Twoim otoczeniu, za co częstokroć Ci się odwdzięczą. Byłoby miło usłyszeć nie raz: “Nie wiem czemu, ale przy Tobie tak dobrze się czuję… Dziękuję, że jesteś”. Doświadczyłem tego wielokrotnie i za każdym razem jest mi tak samo ciepło w sercu. 🙂 

Dlaczego warto mi zaufać?

Nie urodziłem się z wysoką samooceną. Wręcz przeciwnie, jako dziecko byłem chorowity, już w przedszkolu doświadczyłem przemocy, wykluczenia i poniżenia. W zasadzie całą swoją młodość spędziłem na poszukiwaniu sposobów, by ludzie mnie akceptowali i szanowali. Musiały minąć lata żebym zrozumiał, że najpierw sam muszę nauczyć się szanować i akceptować siebie

Nie było to proste. Brałem udział w wielu szkoleniach, procesach coachingowych i terapeutycznych. Z każdym z nich dostrzegałem w sobie więcej wartości i wyzbywałem się nadmiernej samokrytyki i negatywnych myśli na swój temat. Nie była to jednak prosta ścieżka. 

Mówię to jasno – popełniłem po drodze wiele błędów. Przez lata kroczyłem po bezdrożach alternatywnych metod rozwoju osobistego. Myślałem, że moje problemy rozwiąże modlitwa, hipnoza, medytacja czy nawet ezoteryka. Rozwiązanie znalazłem dopiero po przejściu ciężkiego życiowego kryzysu. To właśnie wtedy zrozumiałem, że metody których używałem nie dawały pełnego, głębokiego efektu. Dlaczego?

Ponieważ zawsze szukałem magicznej metody, najlepiej szybkiej i bezbolesnej, która rozwiąże moje problemy. I szukając tej szybkiej “czarodziejskiej różczki” straciłem lata. No dobrze, nie był to czas zupełnie stracony, ale… wiedząc to, co wiem dziś, zaoszczędziłbym przynajmniej dekadę życia. I tym się właśnie chcę z Tobą podzielić.

Nie urodziłem się w bogatym domu. Nie byłem ani wyjątkowo atrakcyjny, ani umięśniony czy ponadprzeciętnie utalentowany. Nie dostałem nic za darmo. Aktualną samoocenę i poczucie własnej wartości wypracowałem sam. Krok po kroku. Dlatego wiem dokładnie, jak ten proces powtórzyć u Ciebie.

Oto kilka historii osób,
z którymi pracowałem przez ostatnie lata:


Marcin* był fizjoterapeutą. Pracował w państwowym ośrodku, bo uwierzył ojcu, który zawsze mu powtarzał, że ten niczego w życiu nie osiągnie i do niczego się nie nadaje. Marcin kochał samą fizjoterapię, ale nienawidził swojej pracy. Nie wybierał klientów – masował z reguły starszych, schorowanych ludzi, choć tego nie cierpiał.

Podczas naszej pracy uświadomił sobie, że zawsze miał nad sobą szklany sufit od którego się odbijał. Za każdym razem, gdy chciał rzucić tą pracę i znaleźć lepszą, słyszał w głowie: “A jak ci się nie uda?”. Część jego samego torpedowała wszelkie pomysły na zmianę czy rozwój.

Wewnętrzna transformacja zajęła Marcinowi kilka miesięcy. Nie było łatwo. Musieliśmy cofnąć się w czasie i przetworzyć w jego głowie sytuacje, w których był poniżany i krytykowany. A było ich wiele. Efekt końcowy jednak zaskoczył nas obu. 

Dziś Marcin prowadzi własną działalność i pracuje z aktywnymi sportowcami. Jest specjalistą w rehabilitacji pourazowej i przygotowywaniu sportowców do różnych zawodów. Kilka razy pojawił się w prasie, ponieważ zadowoleni klienci to właśnie w jego pracy widzieli lwią część swojego sukcesu.

Kaśka… gdy pierwszy raz pojawiła się u mnie na sesji, skojarzyła mi się z szarą myszką. Skulone ramiona, pochylona głowa. Mówiła tak cicho, że ledwo ją rozumiałem. Zahukana przez rodziców – nauczycieli.

Rodzic – nauczyciel, podobnie jak rodzic – trep (wojskowy), policjant czy strażnik więzienny, dość często przenosi swoje “zboczenie zawodowe” na dom. Dziecko nauczyciela ma być zawsze grzeczne i dobrze się uczyć, inaczej rodzic – nauczyciel będzie się za nie wstydzić i przenosić ten wstyd na dziecko. 

Z reguły nauczyciele dziecka wiedzą, że jego rodzic jest nauczycielem. Wymagają więc od niego więcej i oceniają surowiej. A rodzic – nauczyciel żyje w panice, że przecież uczy inne dzieci, więc nie może popełnić błędów przy własnym. Zdarza się więc, że nadmiernie porównuje je z innymi dziećmi i narzuca zbyt wysokie wymagania. Zapomina być rodzicem, często jest zamiast tego nauczycielem i “oceniaczem” (jasno zaznaczam – to pewien schemat, który absolutnie nie dotyczy wszystkich nauczycieli).

Kaśka musiała być więc zawsze dobra, grzeczna i posłuszna. Takie dziecko wyrasta na (przepraszam za szczerość) życiową pierdołę. Tłumi własne potrzeby i uczucia, realizuje oczekiwania innych, boi się mieć własne zdanie a co dopiero o nie zawalczyć. 

Kaśka uczyła się na naszych sesjach mówić głośno i krzyczeć. Uczyła się tupać nogą (dosłownie!). Uczyła się szanować własne potrzeby, upodobania, poglądy. Uczyła się chcieć i sięgać po to, czego chce. Oduczała się natomiast rezygnowania z siebie.

Efekt? Zupełnie inna kobieta. Zmieniła pracę, w której była wykorzystywana przez szefa. Gdy ten próbował ją szantażować, zrobiła awanturę na cały regulator. 🙂 Faceta ponoć wbiło w fotel… Nie spodziewał się, że szara, do tej pory myszka, może mieć w sobie takie pokłady energii i pewności siebie. 🙂

Maciek był jednym z pierwszych osób, z którymi pracowałem w temacie pewności siebie i poczucia własnej wartości. Był murarzem. Bez większych perspektyw, chociaż z fantastycznymi marzeniami. Maciek najbardziej z wszystkiego chciał podróżować tam, gdzie jeszcze nikt nie był. To jego słowa. Płakał, gdy o tym mówił. Chciał dotrzeć gdzieś pierwszy. Obojętnie gdzie – na jakąś górę, lodowiec, głębinę. W najdzikszą puszczę czy pustynię. Chciał docierać do najdzikszych miejsc…

Mnożył jednak problemy i wymówki. Tego się nie da, tamtego nie załatwi, w tym nikt mu nie pomoże, na to trzeba pieniędzy… Maciek jednak był już na dwóch takich wycieczkach i okazało się, że wszystko zorganizował sam. Żadnych biur podróży, żadnych przewodników. On sam, ewentualnie motor lub koń (tak, miał za sobą miesięczną podróż w siodle). 

Po wstępnej pracy spytałem go czy ma świadomość, jak wielką odwagę trzeba mieć, żeby polecieć na drugi kontynent i jechać konno z dala od cywilizacji. Żywić się tym, co się znajdzie, złowi lub upoluje. On widział w tym działania podyktowane przymusem, biedą. Ja widziałem ogromny zasób. Było to jeszcze zanim programy rozrywkowe o survivalu stały się tak popularne. 🙂

Spytałem Maćka, czy ma świadomość, jak wielu bogatych “gogusi” z wielkimi firmami czy z wysokich stanowisk w korporacjach zapłaciłoby krocie za taką dziką przygodę życia. Nie wierzył. Nie widział w tym wartości. Trochę nam zabrało przekonanie go. 🙂 

Po roku od naszej pracy dzwoni do mnie telefon. Patrzę – Maciek. Akurat była zima. Temperatura na minusie, a ja stoję na przystanku autobusowym. Zmarznięty i zły na pogodę. 🙂 Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

– Siema Michał, co słychać?
– Siema, marznę sobie na przystanku, a co u Ciebie?
– Aaa wiesz, Amazonka, 35 stopni, opalamy się starając się, żeby nas krokodyle i piranie nie zeżarły.
– Aha… ruszyłeś w końcu zadek?
– Taaak… Wziąłem kilku prezesików, szliśmy przez dżunglę przez tydzień, zbudowaliśmy tratwy, popłynęliśmy trochę z nurtem rzeki i gdzieś jesteśmy. Nie wiemy gdzie, bo nie ma drogowskazów. Dwóch uczestników już wymiękło i zawrócili. Piszesz się na następną wycieczkę?
– Piranie?
– Taaa…
– Krokodyle?
– Noo…
– Coś jeszcze?
– Noo… węże, komary, spore pająki…
– Aha… czyli nie dla francuskiego pieska?
– No nie…
– Jak się bawisz?
– Wiesz… dzwonię podziękować…

🙂  

Tak to czasem bywa, jak ktoś uwierzy w siebie i swoje możliwości. 🙂

* imiona i drobne szczegóły dotyczące życia wspomnianych osób, dla ich komfortu, zmieniłem.

Metodologia i tematyka spotkań:

Poczucie własnej wartości, samoocena, wiara i pewność siebie, samoakceptacja w ujęciu psychologicznym:

$

Przyczyny zaniżonej samooceny i pewności siebie

– style rodzicielskie, temperament i kluczowe wydarzenia z dzieciństwa i wczesnej młodości,
– wpływ otoczenia, kultury i relacji z ludźmi,

$

3 wymiary poczucia własnej wartości

$

Stabilne a chwiejne poczucie własnej wartości

$

Wewnętrzny krytyk i perfekcjonizm

$

Toksyczny wstyd, poczucie winy i lęk

$

Mechanizmy obronne osobowości

$

Poczucie osobistej skuteczności, koherencji, kontroli, odporność psychiczna,

$

Potrzeby psychologiczne (np. akceptacji, bezpieczeństwa, przynależności, uznania) a skutki braku ich realizacji

$

Zaburzenia samooceny i samoakceptacji jako reakcja na przemoc (fizyczną, emocjonalną, ekonomiczną, symboliczną, wykluczenie, stygmatyzację)

Ujęcie praktyczne:

$

Sztuka bezstresowej efektywności (GTD)

Metoda Getting Things Done to rewelacyjny sposób na podniesienie własnej efektywności i tak zwanego podstawowego poczucia skuteczności, czyli prościej mówiąc zadowolenia z siebie. To także genialne rozwiązanie dla osób stresujących się codziennymi obowiązkami, chorobliwie odkładających załatwianie spraw na później (prokratynacja). Pomaga oczyścić umysł ze zbędnych myśli, uruchomić kreatywność i częściej działać w stanie tak zwanego uskrzydlenia czy przepływu (ang. flow).

$

Linia Czasu, Przeramowanie i Pozycje Percepcyjne (NLP)

Linia czasu (ang. Time Line) to metoda pracy z pamięcią autonarracyjną – sposobem, w jaki Twój mózg koduje przeszłe, aktualne i przyszłe doświadczenia. Aby zbudować pozytywną samoocenę musisz nie tylko zaakceptować siebie dzisiaj, ale także uzdrowić swoją przeszłość, by móc ze spokojem myśleć i doświadczać wydarzeń przeszłych, aktualnych i optymistycznie planować przyszłe. Dowiesz się także jak zmieniać swoją interpretację wydarzeń, by nie nieść wywołanych przez nie emocji przez całe życie.

$

Negocjacje z Częściami (CT i IFS)

Wprowadzenie do metod negocjacji z Częściami pozwoli Ci na głęboką introspekcję i uzdrowienie tych części Ciebie, które są ze sobą w konflikcie lub wzięły na siebie cierpienie wywołane trudnymi wydarzeniami – doświadczeniem przemocy, straty czy wykluczenia. Takie części nas zatrzymują się rozwoju, przez co w dorosłym życiu reagujemy na niektóre sytuacje w sposób nadwrażliwy czy dziecinny (płacz, „fochy”, rozpacz, agresja, wściekłość itd.).

$

Dekodyka

Dekodyka, jako metoda systemowa, będzie świetnym wsparciem negocjacji z Częściami. Pracując tą metodą przeanalizujesz otoczenie i relacje z ludźmi, które zaowocowały obniżeniem Twojego poczucia własnej wartości. Uwolnisz się od „niechcianych prezentów” – emocji, poglądów czy natrętnych myśli, którymi ktoś kiedyś Cię „poczęstował.  Jeśli za Twoje problemy z samooceną przynajmniej częściowo odpowiadają inni ludzie (a tak jest praktycznie zawsze), zdziwisz się, jak łatwo będziesz w stanie się uwalniać od ich negatywnych „kodów”.

Ważne informacje

 

Gdzie odbywa się szkolenie?

Szkolenie odbywa się w formie wideokonferencji przy użyciu platformy Zoom.us. Wymaga ona króciutkiej instalacji i zalogowania się. Całość trwa nie dłużej, niż 5 minut. Link do spotkania otrzymasz przed szkoleniem na swój e-mail.

Ile osób może wziąć udział?

Ze względu na warsztatowy (ćwiczenia) charakter szkolenia, postaram się, by grupa była kilku- lub kilkunastoosobowa. Pozwoli to na zadawanie pytań i indywidualne podejście do każdego Uczestnika.

Czy dostanę materiały i certyfikat udziału?

Przed szkoleniem otrzymasz na e-mail skrypt szkoleniowy do samodzielnego wydrukowania. Jeśli potrzebujesz certyfikatu udziału np. do CV, mogę go oczywiście wystawić w formie pliku PDF.

Dlaczego szkolenie rozłożone jest na 4 dni?

Spotykamy się czterokrotnie, by wszyscy Uczestnicy mieli czas i swobodę na wykonanie ćwiczeń (samemu lub z innym Uczestnikiem) i podsumowanie uzyskanych rezultatów czy zadanie pytań na kolejnym spotkaniu.

Czego mogę się spodziewać po szkoleniu?

Wsparcie poszkoleniowe to bardzo ważny składnik efektywnego szkolenia. Jeśli po szkoleniu będziesz mieć wątpliwości lub pytania – będę do dyspozycji. Jeśli zapragniesz powtórzyć szkolenie, koszt takiej powtórki to jedynie 100 zł.

Dlaczego właśnie ta metoda spełni Twoje oczekiwania?

To bardzo proste. 🙂 To nie jest jedna metoda! Poznasz całą garść metod potrzebnych do podniesienia i ustabilizowania samooceny i naprawy poczucia własnej wartości, ponieważ istnieje cała gama czynników za nie odpowiedzialnych.

Obniżona samoocena może być efektem wychowania w dysfunkcyjnej rodzinie, wrodzonego temperamentu, pojedynczych trudnych doświadczeń, życia w toksycznym związku… I przy każdym z tych czynników trzeba użyć innego narzędzia.

Zaczniemy od obszernego wstępu teoretycznego, co pozwoli Ci zrozumieć dlaczego do tej pory zdarzało Ci się doświadczać toksycznego wstydu, lęku czy poczucia winy zamiast radości bycia sobą, swobody wśród ludzi i wiary w siebie.

Następnie przejdziemy do praktyki – każde z 4 spotkań w ramach szkolenia będzie obfitowało w ćwiczenia do wykonania podczas warsztatów i ćwiczenia do wykonania samemu. Tylko tak zbudujesz stabilne poczucie własnej wartości, zamiast udawać i nakładać na siebie kolejne sztuczne maski!

 No dobrze, to kiedy się widzimy?

Najbliższa edycja szkolenia ONLINE:

Edycja szkolenia luty-marzec 2020:

13, 14 lutego oraz 6, 7 marca 2021 r.
w godz. 10:00-14:00

(soboty i niedziele)

Dobrze Michał, potwierdzam że:

Z

Chcę uwolnić się od toksycznego wstydu, poczucia winy i przestać nadmiernie krytykować siebie.

Z

Chcę się dowiedzieć jak budować trwałą, pozytywną samoocenę, czuć się dobrze we własnym ciele i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Z

Chcę odzyskać poczucie zadowolenia z życia, wiarę w siebie i swoje możliwości oraz komfort bycia sobą i wyrażania siebie wśród ludzi.

Sesja coachingu indywidualnego

Czego aktualnie szukasz w życiu? Jeśli jesteś zadowolony/a ze swoich zarobków, relacji z bliskimi, poziomu codziennej motywacji do działania i przeżywanych emocji, to nie masz tu czego szukać. 🙂

Coaching jest metodą rozwoju dla osób, które chcą lub czują, że stać ich na więcej od życia:

  • więcej pieniędzy lub satysfakcji z wykonywanej pracy

  • więcej wspierających, bliskich, dających poczucie bezpieczeństwa i szczęścia relacji z ludźmi

  • więcej radosnych i pogodnych emocji na co dzień

  • więcej osiągnięć na polu osobistym, kariery czy biznesu

Dostęp Do Nagrania Wideo Szkolenia

Poczucie Własnej Wartości, Samoocena i Pewność Siebie

370,-

Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do skryptu szkoleniowego i nagrania wideo z warsztatu, ta opcja jest dla Ciebie.

Udział W Szkoleniu  Online Na Żywo

Poczucie Własnej Wartości, Samoocena i Pewność Siebie

670,-

Jeśli interesuje Cię udział w pełnym szkoleniu na żywo (16  godzin zegarowych), podczas którego będziesz mógł zadać pytania i ćwiczyć nad swoja indywidualną sytuacją pod moim okiem, wybierz tą  opcję. 

Szkolenie 
+ 3 Sesje Indywidualne

opcja  dla osób chcących lub potrzebujących więcej

1270,-*

Opcja dla najbardziej zdecydowanych – udział w pełnym szkoleniu i 3 indywidualne sesje coachingowe (każda po 2-3 godziny, koszt poza tą promocją to 900 zł) w cztery oczy. Oszczędzasz 300 zł!

Gwarancja Satysfakcji!!!

Jestem na tyle pewny rozwiązań, które Ci proponuję, że jeśli po pierwszym weekendzie warsztatów nie będziesz w pełni zadowolony/a z przekazywanych treści i ćwiczeń, zwrócę Ci bez słowa cały Twój finansowy wkład w szkolenie. Nic więc nie ryzykujesz! Inwestycja w Twój rozwój jest absolutnie bezpieczna. A jeśli mimo to masz jakiekolwiek wątpliwości – umów się ze mną na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę wstępną – odpowiem na wszystkie Twoje pytania.